Resultater fra realfagsolympiader

Vi er stolte over resultatene til våre elever som deltok i realfagsolympiader i matematikk, biologi, fysikk og kjemi. Gratulerer med flott innsats!

Rektor delte ut diplomer på juleavslutningen.

Norske realfagselever deltar hvert år i internasjonale olympiader i fysikk, kjemi, biologi, geofag, informatikk og matematikk. Målet er å stimulere skoleelever med interesse for realfag til å fortsette arbeidet med fagene. Nivået er meget høyt. I 1. runde i fysikkolympiaden deltok 911 elever fra 95 skoler, i biologi 990 elever fra 71 skoler, i matematikk 3420 elever fra 231 skoler og i kjemi 1238 elever fra 105 skoler.

Skolen er stolt over resultatene til våre elever som deltok. I alle fagene har vi elever som er kvalifisert for 2. runde, og dessuten er mange av elevene premiert for gode resultater. Oversikten nedenfor viser resultatene – vi gratulerer! 

Diplomer for godt resultat i Abelkonkurransen i matematikk

Jens Eggen Skaug (2STA) – kvalifisert for 2. runde

Birk Skogheim Kristiansen (3STC)

Vegard Kvigstad Sammerud (3STE)

Mats Asakskogen Landfald (3STE)

Joakim Robert Carrera (2STA)

Lars-Erik Wikheim Lang (3STB)

Kabundi Rashidi (1MUC) 

Diplomer for godt resultat i Biologiolympiaden

Gaute Åhjem (3STA) – kvalifisert for 2. runde

Diplomer for godt resultat i Fysikkolympiaden

Per Oscar Grov Heiberg (3STD) – kvalifisert for 2. runde

Bjørn Eirik Melaaen (3STD) – kvalifisert for 2. runde

Joakim Dobbe Klemetsen (3STA) 

Diplomer for godt resultat i Kjemiolympiaden

Bjørn Eirik Melaaen (3STD) – kvalifisert for 2. runde


Publisert 20. desember 2018, oppdatert 14. august 2019.